AMWŁ w Pływaniu

21 listopada na pływalni Uniwersytetu Łódzkiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 50 metrów w 4 stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym oraz w sztafetach.
Poziom uczestników był bardzo zróżnicowany – od początkujących pływaków po zawodowych sportowców, w tym tegorocznego olimpijczyka – Filip Wypych!

Nasi pływacy ‚wypłynęli’ aż 15 medali dla Uniwersytetu Łódzkiego. :)

Jak wypadły reprezentantki Uniwersytetu Łódzkiego?
Styl dowolny wygrała studentka 1go roku Kasia Golińska, pokonując kolejne dwie rywalki z Politechniki Łódzkiej. 50m stylem klasycznym to popis reprezentantek naszej uczelni, które zdominowały podium, kolejno: Kasia Stasinowska, Kasia Kotynia i Monika Baranowska. 50m stylem motylkowym także należał do naszej Kasi Stasinowskiej, która wygrała wyścig z czasem 0:29,22, trzecie miejsce zajęła Kasia Golińska. Ostatni dystans 50m stylem grzbietowym wygrała studentka PŁ, natomiast Agnieszka Ścieszko reprezentująca UŁ była trzecia!

Rywalizacja sztafet:
1. PŁ
2. w składzie: Kasia Stasinowska, Kasia Golińska, Dominika Umińska, Agnieszka Ścieszko
3. w składzie: Róża Jagielska, Agnieszka Jaszczak, Kasia Kotynia, Monika Baranowska
Dorobek medalowy: 3 x złoto + 2 srebro + 4 x brąz = 9 medali

Jak rywalizowali Panowie?
Złoto na dystansie 50m stylem dowolnym zdobył olimpijczyk, reprezentant Politechniki Łódzkiej – Filip Wypych. Najlepszy z naszych reprezentantów – Bartek Lassek zajął 3 miejsce! 50m stylem klasycznym co prawda wygrał reprezentant PŁ, ale dwa pozostałe miejsca na podium zdobyli Marcin Kawczyński oraz Wojtek Bartoszewski z UŁ! Pierwsze złoto w rywalizacji mężczyzn wywalczył nie kto inny, jak Bartek Lassek triumfując na dystansie 50m stylem grzbietowym. W tej samej konkurencji brązowy medal wywalczył także nasz student Krzysztof Karwat. 50 m stylem motylkowym zdominowali pływacy z Politechniki, 4 natomiast był Krzysztof Ściobiorek z UŁ.

1. PŁ
2. UŁ w składzie: Bartek Lassek, Krzysztof Karwat, Krzysztof Ścibiorek, Wojtek Bartoszewski