AMP w Pływaniu

Nasi studenci ponownie przysporzyli nam powodów do radości podczas rozegranych w miniony weekend AMP w Pływaniu! Reprezentanci Uniwersytetu Łódzkiego zdobyli dwa srebrne medale w klasyfikacji generalnej i sześć medali w typach uniwersytetów. 💪👏

Podobnie jak przed rokiem najmocniejszym punktem naszej ekipy był Bartłomiej Lassek. Bartek został Akademickim Wicemistrzem Polski na 50 m stylem motylkowym z wynikiem 23,64 s (784 pkt) i na 100 m stylem zmiennym z rezultatem 54,65 s (779 pkt). Na obu dystansach uległ jedynie Michałowi Poprawie z AWF Katowice. W obu konkurencjach nasz zawodnik okazał się najlepszy wśród pływaków reprezentujących uniwersytety.

Tradycyjnie o wysoką lokatę w klasyfikacji końcowej uniwersytetów walczyły nasze studentki. Ostatecznie zajęły czwarte miejsce, a do podium zabrakło zaledwie trzech punktów… Nasze zawodniczki mogły jednak cieszyć się z medali wywalczonych w typach uniwersytetów. Złoty medal w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym zdobyły Dominika UmińskaKasia StasinowskaRóża Jagielska i Kasia Golińska. Katarzyna Stasinowska triumfowała w finałach B na 50 m stylem motylkowym i 50 m stylem klasycznym i w obu konkurencjach sięgnęła po srebrne krążki. Brązowy medal w typie uniwersytetów na 50 m stylem dowolnym zdobyła Katarzyna Golińska.

Naszym zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy!